Zaakceptuj ciasteczka by skorzystać
facebook

7 rad Beaty Stremler. Co jest najważniejsze w sporcie?

2018-08-01

Kochani, zostałam przez Was wywołana do tablicy, więc jestem! Przygotowałam moje 7 rad, jak nie zapomnieć co tak naprawdę jest najważniejsze w sporcie. Cieszę się, że jesteście zainteresowani tym, co u mnie słychać oraz czekacie na to, abym podzieliła się z Wami swoim doświadczeniem.

Co u mnie? Rubicon D jest niestety na wczesnej emeryturze, a ja staram się przygotować następne konie do najwyższego poziomu. Znów jesteśmy z moim teamem w stajni Reitsportalage RINNEN, w której byliśmy wcześniej aż 5 lat. W tej stajni czuję się najlepiej. Mogę spokojnie trenować konie bez żadnej niepotrzebnej presji. Generalnie - odpukać, wszystko jest chyba na dobrej drodze! Robię to co kocham, mam świetny zespół ludzi i dobrze zapowiadające się konie. Reszta okaże się z czasem.

Nie jestem już nowicjuszem w tym sporcie, z czasem nabrałam doświadczenia i wydaje mi się, że już wiem, co jest w jeździectwie najważniejsze. Podzielę się tym z Wami!

1. Trening konia to wieczna gimnastyka i praca nad podstawami.

2. Nigdy nie róbcie czegoś, na co koń nie ma siły, nie doprowadzajcie do sytuacji, w których koń coś musi.

3. Trenujcie tak, aby koń CHCIAŁ Wam dać to czego Wy od niego sobie życzycie.

4. Jeździec powinien być wdzięczny za wszystko dobre, co koń mu oferuje, a nie zły za to co nie wychodzi, dlatego chwalcie wierzchowca nawet za małe, pozytywne reakcje.

5. W ujeżdżeniu nic nie MUSI być, ale wszystko MOŻE być. Nie róbcie ani sobie, ani koniowi za dużej presji! Ona tylko niszczy lekkość jazdy i ZAWSZE obróci się przeciwko Wam!

6. Ambicja jest w sporcie konieczna, ale nie zacięcie, które niszczy wyczucie i radość z jazdy.

7. No i właśnie RADOŚĆ z jazdy! Jeśli ją tracicie, to znaczy, że coś poszło w złym kierunku, ona zawsze powinna nam towarzyszyć, w parze z WDZIĘCZNOŚCIĄ i POKORĄ za to, że możemy uprawiać ten cudowny sport i że koń, nasz partner, nam na to pozwala!

Ściskam Was i ...... have fun! :)

Sprawdź stan połączenia z internetem